Zelené zdravie - nová sviežosť a koncentrovaná slnečná energia do žíl

 

 

Viete, že pohľad na zelenú upokojuje a pomáha regenerovať unavené oči? Čo takto upokojiť a regenerovať celý organizmus, aj zvnútra aj z vonku, pomocou zelených rastlín?

 

 

 

 

Tmavozelená listová zelenina predstavuje jeden z najkoncentrovanejších zdrojov nutričných látok s nízkym obsahom kalórií. V našej každodennej strave však často chýba, alebo je úplne vylúčená. Považujeme za nehodnotnú, za nedôležitú pre náš organizmus, hoci jej účinky sú veľkolepé. Svojou šťavnatosťou a energiou dokáže doslova vniesť novú sviežosť do našich žíl. Omladí, posilní a osvieži každú jednu bunku, každý mozgový závit v našom tele.  

Okrem toho, že listová zelenina je dôležitá vo výžive, je aj hodnotným prírodným liečivom. Svoju úlohu tu zohráva obsah jednotlivých bioaktívnych látok, ale aj pôsobenie zeleniny ako celku v tzv. synergii.

Neoceniteľnou súčasťou zelenej listovej zeleniny je obsah chlorofylu. Chlorofyl má hojivé účinky na organizmus, pomáha liečiť zápal vo vnútri organizmu, aj na povrchu. Významné je aj jeho dezodoračné pôsobenie. Podporuje tvorbu krvi, zlepšuje prenos kyslíka a zásobenie organizmu kyslíkom. Pôsobí proti prekysleniu organizmu.

Dnes už nie je žiadnou novinkou, že chlorofyl pôsobí protizápalovo. A to nielen na vonkajšie rany, popáleniny, odreniny, rezné rany, rany po operáciách, kožné ochorenia, vredy.  Protizápalovo účinkuje aj vo vnútri organizmu – zápal nosohltana, črevné zápaly, zápaly tráviaceho traktu a mnohé ďalšie.

 

Smoothie na podporu detoxu ťažkých kovov

Tip pre zdravie: Zelený mix na podporu a čistenie pečene, krvi a čriev

Green smoothies – šťava, ktorá má šťavu

Liečivé benefity tmavozelenej listovej zeleniny

Chlorofyl – svieža energia pre organizmus

Smaragdovo zelená riasa Chlorella pyrenoidosa

Chlorella pyrenoidosa vitalizuje a regeneruje

Zelený jačmeň a depresia

Zelené potraviny pomôžu navrátiť stratenú harmóniu medzi telom a dušou

Zelené potraviny a cystická fibróza

<

počítadlo.abz.cz